” راه کار برای نگهداری آسانسور”

” راه کار برای نگهداری آسانسور”

اول: این که در اولین فرصت قراداد سرویس و نکهداری با یک شرکت معتبر تنظیم نمایید که این کار توسط تکنسین به بهترین صورت انجام گیرد.

دو: از فضاهای موتور خانه اعم از هیدرولیک یا کششی تحت هیچ شرایطی به عنوان انبار استفاده نشود که در صورت تعمیرات یا سرویس ماهیانه به آسانی این که صورت بگیرد.

سه: اگر آسانسور از نوع درب اتوماتیک می باشد از ریختن آشغال در ریل های درب های کشویی حتما خودداری شود و در صورت ریختن آشغال یا گرد خاک در اسرع وقت تمیز شود که در حرکت درب ها خللی ایجاد نشود.

چهار: حتما و حتما روغن 40 یا 20 در دسترس سرویس کار قرار گیرد در موتورخانه برای روغن کاری ریل ها توسط سرویس کار.

پنجم: در هنگام سرویس ماهیانه با هماهنگی شخص سرویس کار یک نفر تمیز کار نظافت کامل چاله و موتورخانه و گردگیری را حتما انجام دهد.

نکته حیاتی: حتما این کار در حضور شخص سرویس کار انجام شود که عوارض جانی و مالی در برنداشته باشد ضمنا این نظافت 6 ماه یکبار الزامی میباشد.

شش: از سرویس کار خود بخواهید که اگر روشنایی داخل چاله و موتور خانه به اندازه کافی نیست حتما اعلام نماید و پس از تهیه ی لوازم مورد نیاز رفع ایراد کند.

نکته: هزینه ی این رفع ایراد به عهده مالکین مجتمع میباشد.

هفت: از سرویس کار خود حتما بخواهید نسبت به قطعات فرسوده و خراب هر چه زودتر اقدام نماید و مالکین ملزم هستن نهایت همکاری را با سرویس کار مربوطه انجام دهند نسبت به پرداخت هزینه در صورت نداشتن گارانتی قطعه.

نکته: قطعاتی که حیاتی می باشد در صورت فرسوده شدن و خرابی 1-سیم بکسل 2- سربکسل 3- روغن موتور 4- فلکه های هرزگرد 5- سیستم ترمز اظطراری(پاراشوت) 6-قفل های درب طبقات 6- پکینگ های جک در آسانسورهای هیدرولیکی.

هشت: در صورت مشاهده هر گونه ایراد در آسانسور خود سریعا شرکت مربوطه یا سرویس کار خود را مطلع نمایید.

نه: اگر آسانسور شما قدیمی است حتما سریعا نسبت به بازسازی آسانسور خود نیز اقدام نماید خصوصا نسبت به تعویض تابلوهای قدیمی به دلیل این که تابلوهای قدیمی فاقد درایو  (3vf) می باشد و همین امر باعث فرسوده تر شدن موتور آسانسور در طولانی مدت میشود و با اضافه شدن درایو در تابلو “موتور بازدهی بهتری در حرکت و کاهش هزینه ی مصرف برق را در بردارد.

ده: در شاسی داخل کابین دکمه ای به نام زنگ اظطراری وجود دارد که در هنگام گیر کردن در کابین آسانسور “با فشردن کلید زنگ دیگران را از حضور خود در کابین و خراب شدن آسانسور مطلع میکنید “حتما این کلید همیشه چک شود و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

یازده: از سرویس کار خود حتما بخواهید که در یک وقت مناسب که اهالی مجتمع حضور دارند یک کلاس آموزشی برای ساکنین برگزار کند با موضوع نجات شخصی که در کابین آسانسور گیر کرده است در صورت نداشتن نگبهان در مجتمع این امر برای اهالی مجتمع الزمی است( در صورت گیر کردن در کابین آسانسور هیچ جای نگرانی نیست فن کابین را روشن نمایید و با فشردن کلید زنگ هشدار منتظر نگبهان یا سرویس کار خود شوید در صورت نرسیدن به موقع و طولانی شدن زمان ماندن در کابین با آتشنشانی تماس بگیرید ضمنا داخل کابین آسانسور تا هر میزان ساعتی که بمانید امکان خفه شدن به هیچ وجه نیست پس جایی برای نگرانی نیست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *